-
Zaycon Milk Review & Upcoming Milk Sales
We’ve been purchasing organic, grass fed milk for many years. The thing about organic milk is it is extremely expensive. It is over $7 a gallon in most stores in our area, so if you have small children you can imagine how fast your food budget will get eaten just by the purchase of milk. However, despite the cost I strongly feel grass fed, all natural milk is important to my family so I am willing to add it to my budget. I do not want to feed my kids milk that is loaded with hormones or milk that’s been cooked until all the good bacteria is dead. But read…